Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Desteğiniz Fark Yaratacak - Anasayfa
proje durumu
Duyurular

BİRLİKTE BAŞARDIK..
BİR İDEAL, BİR RÜYA GERÇEK OLDU 
KALEV İLKOKULU 2 YILDIR EĞİTİM HAYATINDA...


ŞİMDİ SIRA ORTAOKULUMUZDA...
Desteğiniz Fark Yaratacak

"Desteğiniz Fark Yaratacak" adı ile yürütülen kampanyamızı; sınıf ve diğer bağımsız bölümleri isimlendirme taleplerini değerlendirmek üzere 30/04/2016 tarihine kadar uzatma kararı aldık.

Değerli “Kadıköy Maarif“liler,

Bildiğiniz gibi; “kendi ilköğretim okulumuzu açma” hayali sizlerin de desteği ile gerçeğe dönüştü… Gerçek eğitimden ve "Cumhuriyet"in temel değerlerine bağlılık çizgisinden ödün vermeden ülkemizin, çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunacak bir esere hayat verdiniz. İlkokulumuz 2014 Eylül ayında Ataşehir’de* Türk eğitim sistemindeki yerini aldı.. “Fark yaratmayı, farklılıklarımızı da kalıcı hale getirip belirgin üstünlüklere dönüştürmeyi taahhüt ediyoruz” diye çıktığımız bu yolda, ikinci eğitim yılımızda görüyoruz ki; hepsi birbirinden değerli ve özel öğrencilerimizle taahhüdlerimizi adım adım yerine getiriyoruz…

Ülkemizin bugünü ve yarınlarına ilişkin ortak ideallerimiz, isteklerimiz ve kaygılarımızla sahip çıkarak, desteklerinizle çok kısa sürede kalıcı bir esere dönüşen KALEV İlkokulu hep birlikte yapabildiklerimizin en güzel örneği oldu.

60 yıllık köklü geçmiş ve ortak kültürü olan Kadıköy Maarif’in kültürel birikimini ve geleneklerini çağdaş bir çizgiyle geleceğe taşımayı hedeflediğimiz KALEV İlkokulu’nda Kadıköy Maarif’ten gelen değerlere, sembollere ve ritüellere sahip çıkılarak oluşmakta olan okul kültürü ile başarıları gelecekte yankılanacak küçük “Martı”ları yaşama güvenli bir şekilde kanat açmaya hazırlıyoruz.

Okulumuz, bağışlarınız ve Vakfımızın özkaynaklarından oluşan bir yatırım ile hayat buldu. Bildiğiniz gibi çivi ve tuğla bağışlarının yanı sıra binamızdaki bağımsız bölümlere (sınıf ve atölyeler) dönemlerinin, kendilerinin, sevdiklerinin adını vererek bağış yapan mezunlarımız da oldu. Binamızdaki çok amaçlı salon dışındaki tüm bölümler bu şekilde isimlendirildi.
  
Gelinen noktada bağış kampanyasını bitirme kararı almış olmamıza rağmen mezunlardan gelen mekan ( sınıf ve diğer bağımsız bölümler) isimlendirme taleplerini değerlendirerek 30/04/2016 tarihine kadar bağış kampanyamızı uzatma kararı almış bulunuyoruz. Mevcut ilkokul binamızda isimlendirilebilecek mekan olmamakla birlikte bağışçılarımızın isimlerine önce bu binadaki “Desteğiyle Fark Yaratanlar” duvarında yer verip, 2019 eğitim yılında açılacak olan ortaokul binamızda ilgili mekanlara kendilerinin isimlerini vererek bağış taleplerini karşılayabileceğimizi düşündük.

Okulumuzdaki öğrencilerimiz “Martı” olmaktan ve bu camianın bir parçası olmaktan çok mutlular. Onlardaki aidiyet duygusunun her gün güçleniyor olması ise bizler için çok anlamlı. Sınıflarımızın ve atölyelerimizin kapılarında yazan dönemler ya da kişi isimleri ise her an onlara Kadıköy Maarif Camiasının bir parçası olduklarını hatırlatıyor. Aynı duygusal bağın Kalev Ortaokulu binasında da devam ediyor olması heyecan verici olacak.

Bu kez bağış çağrımızı mezunlardan gelen talep üzerine yineliyoruz… Böylece  ilkokulumuzun devamı olacak ortaokulumuzda da döneminizin, sizin ya da kaybettiğiniz bir arkadaşınızın, aile büyüğünüzün adını ölümsüzleştirebileceksiniz.

Şu noktaya da tekrar dikkat çekmek isteriz ki; belirttiğimiz tüm ideal ve amaçların gerçekleştirilmesinin yanı sıra KALEV Eğitim Kurumları’ndan ileriki yıllarda elde edeceği gelir; Vakıf amaçları doğrultusunda, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin fiziki ve lojistik ihtiyaçlarının karşılanması, eğitimin modernize edilmesi, eğitimci desteği sağlanması ve öğrenci kardeşlerimize burs olanakları oluşturulması amaçları için düzenli ve kalıcı kaynak oluşturacak. Bu anlamda gerçek bir “Vakfiye” niteliğinde olacaktır.

İlgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz….


* Adres: KALEV İlkokulu Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı No: 23/C Blok Ataşehir 

Facebook'da paylaş Twitter  'da paylaş