Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı Desteğiniz Fark Yaratacak - M.Cenk DALKANAT (KAL '85)
proje durumu
Duyurular

M.Cenk DALKANAT (KAL '85)

Sevgili Kadıköy Maarif Koleji / Kadıköy Anadolu Lisesi Mezunları,

Kadıköy Maarif Koleji ve Kadıköy Anadolu Lisesi mezunları bir ilke daha imza atarak çocukların anaokuldan itibaren vatanı ve milletini seven, çağdaş değerlere sahip bireyler olarak yetişmesi amacıyla bir ilköğretim okulu kurmak için büyük bir gayret gösteriyor. Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV), Kadıköy Maarif İlkokulu’nun 2014-2015 eğitim yılında açılması için çalışmalarına devam ediyor.

Geçmişte toplumsal yaşamımızda doğal olarak sahip olduğumuz ve aksini kesinlikle düşünmediğimiz, vatan ve millet sevgisi ile çağdaş değerlerle ilgili çok açık kaygılarımız var. Kaybolmaya yüz tutan bizi biz yapan, bu değerlerimizin önemini bugün daha çok anladığımız ise bir gerçektir. Kaybolan bu değerlerin yeni kuşaklara aktarabilmenin en esaslı yolu, sizlerin de takdir edeceği üzere nitelikli ve çağdaş eğitimdir.

Eğitim sonu belli olmayan, ömür boyu süren uzunca bir süreçtir. Başlangıcı ana karnında başlasa da, okul eğitimi ilköğretim ile başlar. Adı üzerinde ilköğretim bizim için birçok şeyin ilkidir. Temeldir. İleri safhada öğrendiklerimize başlangıç oluşturur. “Ağaç yaş iken eğilir” demiş atalarımız. Biz de ne tarafa eğilecek isek, aslında ilköğretim sıralarından itibaren bu eğilimleri kazanırız.

Bizler bugün Kadıköy Anadolu Lisesi’nde aldığımız eğitimin temelleri üzerine yaptığımız ileri seviyede çalışmalarla, ülkemizde ve yurtdışında başarılı olacak bireyler olarak yetiştiysek, şimdi de bu kültürün bir gereği olarak Kadıköy Maarif İlkokulu projesini imkânlarımız ölçüsünde, canı gönülden desteklemeliyiz. Birlikten güç doğar… Zamanın yakınma değil, bir şeyler yapma zamanı olduğu ise tartışılmaz bir gerçektir ve şimdi birlikte bir şeyler yapabilmek için fırsatımız var…

Gelin, katkılarımızla Kadıköy Maarif İlkokulu’nun tamamlanmasına katkıda bulunalım. 85 Mezunları adını taşıyan derslikler yaptıralım. Yaptırdığımız dersliklerde yeni nesillerin bizler gibi, günümüzün ilerisinde bir anlayışıyla vatanını ve milletini seven cumhuriyetimizin temel değerleri ile çağdaş bireyler olarak yetişmesini sağlayalım.
 
Unutmayın, biz Martılarda bu güç var. Hamurumuzda dayanışma var. Doğrunun ve çağdaşlığın yanında olmak var. Bizler, bireysel ve beraber olarak ne başarılara imza attık bir düşünün. Göreceksiniz, Kadıköy Maarif İlkokulu Projesi ile yeni bir başarıya daha imza atacağız. İlköğretim Okulumuzda çağdaş düşünceli, donanımlı, aydınlık yüzlü öğrenciler yetiştireceğiz.

Belki 85’lilerin yaptıracakları dersliklere, bizi yetiştiren hocalarımızın ya da aramızdan ebediyete göçen arkadaşlarımızın adlarını veririz ve onları ölümsüzleştiririz.

Bu çağrımı sadece 85 mezunu dönem arkadaşlarıma değil Kadıköy Maarif Koleji/Kadıköy Anadolu Lisesi’nin tüm mezunlarına iletmek isterim.

Bizleri, zamanın ötesinde bir eğitim anlayışı ile yetiştiren Kadıköy Anadolu Lisesi’nin bir mezunu, bir Martı olarak gelin hep beraber desteğimizle çocuklarımızın eğitimi için bir fark daha yaratalım.

Saygılarımla.

M. Cenk DALKANAT
KAL 85 Mezunu

NOT: Bana böyle anlamlı bir konuda yazı yazma fırsatı veren KALEV’in değerli yöneticilerine teşekkürlerimi iletmeyi bir borç bilirim.